آموزش نمایش ویدیو یوتیوب در صفحه یا پست های وردپرس

نمایش ویدیو یوتیوب در وردپرس

ویدیوها همواره روشی بسیار جذاب برای جذب مخاطب و غنی تر کردن محتوا وب سایت است و باعث می شود تا بازدیدکنندگان مدت زمان بیشتری را در صفحات وب سایت شما بمانند.

سرویس های اشتراک گذاری ویدیو بسیار زیادی وجود دارد اما بی شک یوتیوب بهترین و بزرگترین سرویس موجود است که روزانه میلیون ها ویدیویی جدید با میلیاردها ساعت محتوا بر روی آن آپلود می شود.

در این مطلب به شما آموزش می دهیم تا بتوانید فیلم های موجود در یوتیوب را در پست ها و صفحات خود منتشر کنید.

با وجود این که در این آموزش محتواهای ویدیویی در یوتیوب را مدنظر قرار داده ایم ولی شما می توانید از این آموزش برای سایر پلتفرم های پخش ویدیو مثل Vimeo، Facebook و DailyMotion نیز استفاده کنید.

پیدا کردن URL ویدیو جهت نمایش ویدیو یوتیوب در وردپرس

برای نمایش یک ویدیو در وب سایت خود در ابتدا باید URL ویدیو را پیدا کنید. به طور مثال یک ویدیو را در یوتیوب باز کنید و از نوار آدرس آن، URL ویدیو را کپی کنید.

برای نمایش یک ویدیو در وب سایت خود در ابتدا باید URL ویدیو را پیدا کنید

 

به راحتی از آدرس بار URL ویدیو را انتخاب کرده و سپس با راست کلیک و انتخاب گزینه Copy، آن را کپی کنید.

شما می توانید URL هر ویدیو را با استفاده از دکمه Share که در پایین نمایش ویدیو قرار دارید نیز کپی کنید.

شما می توانید URL هر ویدیو را با استفاده از دکمه Share که در پایین نمایش ویدیو قرار دارید نیز کپی کنید.

دکمه Share

پس از انتخاب گزینه Share، کادر اشتراک گذاری ویدیو باز می شود که به شما امکان اشتراک گذاری ویدیو در ده ها شبکه اجتماعی را می دهد و همین طور می توانید نقطه شروع ویدیو را از زمان خاصی تعیین کنید.

پس از انتخاب گزینه Share

اگر در این کار بر روی گزینه Embed کلیک کنید، یوتیوب به شما کد HTML برای نمایش ویدیو را نشان می دهد.

از آن جایی که یوتیوب به صورت خودکار کد HTML لازم برای ویدیو در پست ها و صفحات را درج می کند، برای آن که بتوانید ویدیو خود را نشان بدهید تنها به URL آن نیاز دارید.

با این وجود می توانید از کد HTML نیز استفاده کنید تا فیلم را به صورت مستقیم در قالب صفحات وردپرس قرار بدهید.

اضافه کردن ویدیو به وردپرس با استفاده از بلاک یوتیوب

کپی کردن و اضافه کردن URL ویدیو یوتیوب در ویرایشگر وردپرس به صورت خودکار باعث ایجاد یک بلاک یوتیوب می شود ولی شما می توانید این بلاک را به صورت دستی نیز به صفحات وردپرس خود اضافه کنید.

سریع ترین راه برای دسترسی به بلاک های مختلف در وردپرس، تایپ کردن “/” است و پس از آن با لیستی از بلاک ها مواجه خواهید شد که می توانید بلاک یوتیوب را در آن پیدا کرده و انتخاب کنید.

از سوی دیگر، راه جایگزینی که می توانید برای این کار استفاده کنید، کلیک بر روی آیکون + در قسمت بالای ویرایشگر است و سپس از بین گزینه های موجود در Embed و بعد از آن بلاک یوتیوب را انتخاب کنید.

علاوه بر این شما می توانید با جستجوی YouTube در قسمت بلاک محتوا، آن را پیدا کنید.

کار با بلاک یوتیوب در وردپرس بسیار ساده است و تنها کاری که شما باید انجام بدهید آن است که URL ویدیو یوتیوب را که قصد دارید به محتوا خود اضافه کنید را در آن وارد کرده و سپس دکمه Embed را انتخاب کنید.

ویژگی وردپرس برای اضافه کردن ویدیو از یوتیوب

خوشبختانه ویرایشگر وردپرس بسیار حرفه ای برنامه نویسی شده است و زمانی که شما URL یوتیوب را در بلاک Embed وردپرس وارد می کنید، این سیستم مدیریت محتوا به سرعت بلاک شما را تبدیل به بلاک یوتیوبی می کند.

وردپرس این کار را با سایر پلتفرم های ویدیو نیز انجام می دهد. به عنوان مثال اگر شما از URL سرویس DailyMotion استفاده کنید، پس از قرار دادن لینک ویدیو در وردرپس، این سیستم مدیریت محتوا، بلاک خود را تبدیل به بلاک DailyMotion می کند.

این قابلیت وردپرس از ده ها پلتفرم انتشار ویدیو و تصویر پشتیبانی می کند. نمایش ویدیو یوتیوب در وردپرس راهکاری مناسب برای جذاب کردن سایتتان برای گوگل می باشد

حرف آخر

سیستم مدیریت محتوا وردپرس از پلتفرم های انتشار ویدیو مثل یوتیوب به خوبی پشتیبانی می کند و به شما امکان اضافه کردن ویدیو از این سرویس ها را در داخل وب سایت تان می دهد.

توسعه دهندگان وردپرس فرآیند اضافه کردن ویدیو در داخل وب سایت وردپرسی را بسیار ساده کرده اند و شما می توانید با کپی کردن URL و قرار دادن آن در وب سایت خود این کار را به راحتی انجام دهید. با این حال هنوزم می توانید به صورت دستی بلاکی برای ویدیوهای خود به وجود بیاورید و از آن استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی : چگونه تصاویر اینستاگرام را در صفحات وردپرس خود نمایش دهیم

جدیدترین های وبلاگ