9 ضرورت که برای ساخت وب سایت و طراحی وب سایت در سال 2020 باید رعایت نمایید.

همانطور که می‌دانید تعداد سایت‌ها مثل هر تکنولوژی دیگری در این چند سال اخیر رشد بسیاری چشمگیری داشته است. میتوان گفت تقریبا در 10 سال اخیر تمام کسب کار ها به سایت ها رو آوردند طراحی سایت را در برنامه خود قرار داده اند و چه بسا بسیاری از آن ها بخش عمده ای از درآمد خود را از طریق سایت‌هایشان کسب می‌کنند.

سایت‌ها در سال 2020 عملکرد  بسیار متفاوتی را نسبت به سال های 2015، 2016، 2017، 2018 و حتی 2019 داشته اند، اگر شما هم صاحب یک وب سایت هستید، این نکته را همیشه به یاد داشته باشید که تکنولوژی همواره در حال پیشرفت است و شما هم اگر میخواهید موفق شوید نباید از آن، جا بمانید.

 

1: ساخته شده برای موبایل، سازگار با دسکتاپ و pc

هنوزهم به فکر آن هستید که سایتتان با نسخه موبایل سازگار باشد؟ این موضوع انقدر از اهمیت بالایی برخوردار است که ما به شما می‌گوییم بجای آن که یک سایت برای دسکتاب و pc بسازید، اول یک سایت مخصوص موبایل طراحی کنید، سپس آن را با دسکتاپ سازگار کنید. منظور از یک سایت موبایلی این است که وب سایت شما با فرض اینکه بیشتر بازدید کنندگان سایت شما از موبایل وارد میشوند ساخته و طراحی شود چراکه واقعا هم اینطور است و تعداد بازدیدکنندگانی که از کامپیوتر خود وارد سایت میشوند روز به روز در حال کاهش است.

 

2: بالابردن سرعت لود سایت(استفاده کمتر از موشن گرافیک ها و عکس ها)

پیش از آنکه بیش از 50 درصد از ترافیک سایت‌ها به موبایل‌ها اختصاص یابد، موشن گرافیک ها و عکس ها طرفداران زیادی داشتند و ظاهر سایت ها را برای بازدیدکنندگان بسیار جذاب کرده بودند. اما امروزه با وجود آنکه بیشتر بازدیدها و سرچ ها از سمت موبایل ها انجام میشود این استراتژی دیگر کاربرد ندارد. تصویرهای گرافیکی جذاب دیگر نه تنها به بهبود سایت شما کمکی نخواهند کرد بلکه عملکرد عکس نیز دارند. حذف کردن تمام عکس ها و موشن گرافیک های غیر ضروری، سرعت لود سایت شما را چه از سوی کامپیوتر و چه از سمت موبایل  بسیار کم خواهد کرد. این امر باعث میشود بازدید کننده تجربه خوبی از سایت شما داشته باشد و کمتر اذیت شود. برای داشتن یک سایت موفق در سال 2020 پاک کردن عکس ها و موشن گرافیک های غیر ضروری را فراموش نکنید.

 

3: استفاده از سرویس AMP گوگل

سرویس AMP مخفف عبارتAccelerated Mobile Pages  به معنی صفحات موبایلی با سرعت بالا است. این سرویس با ارائه یک نسخه کم حجم از سایت شما، کمک میکند سرعت لود سایت شما به مراتب بالاتر برود. قالب صفحات پرسرعت در گوگل باعث میشود کاربران گوگلی تجربه بهتری از سایت داشته باشند چرا که سرعت لود سایت بسیار کاهش پیدا میکند. سرویس AMP گوگل با حذف کدهای غیر ضروری CSS و Javascript سرعت سایت شمارا بالا برده و رضایت بازدیدکنندگان را برای شما به همراه خواهد داشت. وب سایت هایی که از سرویس AMP گوگل استفاده میکنند از لحاظ SEO نیز بهینه تر هستند چرا که بسیاری از محتواهای غیر ضروری و نامربوط را حذف کرده و به سئو بسیار کمک میکند.

 

4: CTA را در بهترین و پربازدید ترین قسمت سایت قرار دهید

منظور از CTA چیست؟ این عبارت که مختصر شده عبارت Call To Action می‌باشد که تعریف دقیقی به فارسی ندارد اما از معانی نزدیک آن میتوان به دکمه فراخوان اشاره کرد.

این دکمه برای هدف خاصی طراحی میشود و معمولا اهداف آن تبلیغاتی میباشند. CTA سایت شما باید طوری جایگزاری شود که با نگاه اول توجه بازدیدکنندگان را به خود جلب کند، در صفحه اول طراحی شود و برای دیدن آن نیازی به بالا یا پایین بردن صفحه نباشد. اینکار باعث میشود که خریداران یا بازدیدکنندگان سایت شما راحت تر و با اطمینان خاطر بیشتری به سراغ CTA سایت شما بروند و از پیشنهادات یا Offer های سایت شما بهره مند شوند.

دکمه CTA همان دکمه‌ای است که کاربر را به سمت هدف مشخص شده سوق می‌دهد. این دکمه معمولا در بخش پایانی یک بیانیه فروش استفاده می‌شود؛ تا مشتریان چیز بیشتری بدانند یا کاری انجام دهند.

 

5: برای قدم بعدی برنامه ریزی کنید

هنگام طراحی وب سایت خود و در راستای طراحی CTA سایتتان هدف بعدی را نیز برنامه ریزی کنید. اینکه میخواهید بازدیدکنندگان و مشتریان شما چطور راهنمایی شوند و به کجا بروند از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. پس اول تصمیم بگیرید که میخواهید چه چیزی را به مشتریان و بازدیدکنندگان سایت خود ارائه دهید سپس با استفاده از CTA آن ها را به آنجا راهنمایی کنید.

 

6: استفاده از پیکسل تبلیغاتی فیس بوک

پیکسل تبلیغاتی فیس بوک اطلاعات مهم و کاربردی بازدیدکنندگان سایت شما را ثبت و جمع آوری میکند. با اضافه کردن یک کد ساده به سایت خود میتوانید از این سرویس استفاده کنید. این کار به فیس بوک و اینستاگرام این اجازه را میدهد که رفتار بازدیدکنندگان سایت شما راجمع آوری و ثبت کند. از این رو استفاده از آن برای سایت شما خصوصا برای تبلیغات هدفمند روی سایت شما بسیار حیاتی میباشد. این کار را همین الان انجام دهید چرا که هرچه بیشتر فیس بوک از سایت شما اطلاعات دریافت و ثبت کند تبلیغات کم هزینه تر و کاربردی تری برای سایت خود در آینده خواهید داشت. ( که متاسفانه وب مستر های ایرانی از این امکانات به دلیل تحریم ها نمی توانند استفاده نمایند. امیدواریم هرچه زود تر این تحریم ها از میان برداشته شوند.)

 

7: نظرات اجتماعی را در طراحی سایت خود بگنجانید

مردم آنچه که شما درباره خود می‌گویید را باور نمی‌کنند، بلکه آنچه را که بقیه درباره شما می‌گویند را می‌پذیرند. به همین علت است که همه‌ی وب سایت ها در سال 2020 باید ویدیو ها، نظرات و اطلاعاتی را در سایت خود قرار دهند که در آن ها به برتری شما از جنبه های مختلف البته از دیدگاه دیگران پرداخته شده باشد.

 

8: از پالت رنگ و فونت منحصر به فرد برای ساخت سایت استفاده کنید تا خود را در نظر مشتریان خاص جلوه دهید

در سال 2020 شاهد پیشرفت و طراحی وب سایت کسب کار‌های مختلف هستیم. دیگر طراحی و ایجاد سایت برای کسب و کارتان یک کار متفاوت نیست بلکه یک کار ضروری می باشد، اگر واقعا میخواهید در کسب و کار خود موفق شوید، بهتر است کاری کنید تا وب سایتتان در حافظه ها بماند و ماندگار شود. اما چطور؟  فونت اختصاصی و ترکیب رنگ های خاص استفاده کنید، به آن‌ها پایند باشید تا سایتتان در حافظه تصویری بازدیدکنندگان تثبیت شود. پس اگر میخواهید خاص باشید و از رقبای خود جلو بزنید برند سازی و تئوری رنگ ها را فراموش نکنید.

 

9: از وردپرس برای طراحی سایت استفاده کنید

بسیاری از شرکت ها به شما پیشنهاد میدهند که برای طراحی وب سایتتان از CMS  و یا سایت ساز های اختصاصی که خودشان نگاشته اند استفاده کنید. اما این فقط اول کار شماست، کم کم مشکلات بسیاری گریبان گیرتان میشود. متوجه میشوید که سایتتان بسیار کند است، محدودیت های زیادی دارد و به شما اجازه نمیدهد آنطور که میخواهید کسب و کار خود را گسترش دهید.

بارها و بارها دیده ایم که بسیاری از کاربران با توجه به کم بود آشنایی در این زمینه درگیر تبلیغات دروغین سایت سازهای اختصاصی شده اند، اما خیلی زود متوجه میشوند که فقط پول خودشان را هدر داده اند. چراکه سایتشان هیچ رنک یا رتبه‌ای در گوگل پیدا نمیکند یا انقدر کیفیت سایت پایین است که بازدیدکنندگان و مشتریان خود را به راحتی از دست میدهند. زمانی که شما از وردپرس استفاده میکنید، مطمئن میشوید که سایتی خواهید داشت که بازدید کنندگان را به خود جذب میکند، در موتور های جستجو بهینه عمل میکند و رنکینگ آن روز به روز در حال پیشرفت خواهد بود. اگر واقعا دوست دارید سایتتان را با دستان خودتان طراحی کنید پیشنهاد ما استفاده ازWordPress  میباشد.

ما این کار را برای شما آسان کرده ایم : تنها کافیست قالب و دامنه مرتبط با کسب و کار خود را انتخاب نمایید تا در کمتر از 10 دقیقه ساخت وبسایت شما به پایان برسد.