پینترست چیست و نحوه بازاریابی دیجیتال در پینترست چگونه است ؟

پینترست یکی از شبکه های اجتماعی بسیار محبوب و پرطرفدار است که متاسفانه در کشور ما جایگاهی نداشته ولی در دنیا کاربران بسیار زیادی دارد و در حال حاضر این شبکه اجتماعی آمار 200 میلیون کاربر جهانی را رد کرده است.

پینترست برای کسب و کارها امکانات بسیار زیادی را ارائه می دهد و گزینه بسیار مطلوبی برای بازاریابی دیجیتال در سطح بین المللی و جهانی است.

در این مطلب قصد داریم تا شما را با پینترست و شیوه بازاریابی دیجیتال در این شبکه اجتماعی آشنا کنیم.

 

پینترست ( Pinterest ) چیست  

پینترست را باید امروزه یکی از بزرگترین شبکه های اجتماعی حوزه تولید محتوا بصری بدانیم. روزانه میلیاردها محتوای بصری مثل عکس، ویدیو، اینفوگرافیک، گیف و… در این شبکه اجتماعی به اشتراک گذاشته می شود.

بسیاری از افراد برای ایده گرفتن به سراغ پینترست می آیند چون ایده های فوق العاده جذاب و یونیکی در این شبکه اجتماعی می توان پیدا کرد.

هوش مصنوعی فوق العاده پینترست به هیچ عنوان دست کمی از اینستاگرام ندارد و کافیست تا تنها 5 دقیقه در این شبکه اجتماعی باشید تا با موجی از محتواهای بصری که به آن ها علاقه مند هستید را مشاهده کنید.

 

استفاده از پینترست برای بازاریابی دیجیتال

داشتن ویژگی های خاص و فوق العاده این شبکه اجتماعی باعث شده تا پینترست گزینه بسیار خوبی برای دیجیتال مارکتینگ باشد و بتوان از امکانات این شبکه اجتماعی برای گسترش کسب و کارها استفاده کرد.

 

ایجاد ارتباط گستره با تصاویر

پینترست قابلیت ایجاد یک ارتباط گسترده بین تصاویر را فراهم کرده است. در رابطه با ایجاد این ارتباط گسترده می توان چندین مطلب مختلف نوشت ولی به صورت کلی باید گفت که در وهله اول، هوش مصنوعی این شبکه اجتماعی به سرعت می تواند علایق کاربران را پیدا کرده و موضوعات مورد علاقه شان را به نمایش بگذارد.

نکته بسیار مهم دیگر ارائه پیشنهادات مشابه به کاربران است. شما در پینترست می توانید بعد از دیدن یک تصاویر با میلیون ها تصویر مشابه رو به رو شوید.

همین ایجاد ارتباط بین محتواها باعث شده تا کسب و کارها به سراغ این شبکه اجتماعی بیایند. به عنوان مثال اگر شما در حال دیدن تصاویری از یک کفش باشید، می توان به عنوان یک کسب و کار امکان خرید اینترنتی آن محصول را در پینترست فراهم کرد و به سرعت مخاطبین بسیار زیادی را به واسطه دیدن چند تصویر وارد مرحله خرید محصول کرد.

طبق آمارهای صورت گرفته نزدیک به 50 درصد افراد به واسطه تبلیغات موجود در پینترست اقدام به خرید می کنند پس به هیچ عنوان نباید این شبکه اجتماعی را دست کم گرفت.

 

امکان خرید و فروش آنلاین محصولات

در پینترست امکان فروش آنلاین محصولات فراهم شده است و شما می توانید محصولات خود را به سرعت در این شبکه اجتماعی در معرض نمایش گذاشته و آن ها را به فروش برسانید.

پینترست این امکان را به شما می دهد تا در کنار ارائه یک محتوا بصری، بتوانید کاربران را به کمک لینک وارد بخش فروش محصول کنید. سرعت انتقال بین تماشا محتوای بصری و امکان سفارش محصول باعث شده تا مشتریان به سرعت اقدام به خرید کنند.

 

انتقال ترافیک به سایت

به عنوان یک شبکه اجتماعی محبوب، پینترست می تواند کاربران را به سایت های مختلفی لینک بدهد. این ویژگی به شما این امکان را می دهد تا بتوانید کاربران را از پینترست به سرعت خارج کرده و وارد سایت خود کنید.

استفاده از این ویژگی می تواند ترافیک بسیار زیادی را برای سایت شما به وجود بیاورد.

 

پیدا کردن بازار هدف

به دلیل امکان مشخص شدن سلیقه کاربران در پینترست به کمک هوش مصنوعی، شما می توانید به سرعت به بازار هدف خود برسید و کاربرانی که به کسب و کار شما علاقه دارند را فیلتر کنید و آن ها را سریعا پیدا کنید. این ویژگی به شما کمک می کند تا کاربرانی را پیدا کنید که واقعا مشتاق کسب و کار شما باشند و علاقه مند باشند تا محصولات کسب و کار شما را مشاهده کنند.

 

امکان ساخت حساب بیزینس در پینترست

پینترست به شما این امکان را می دهد تا بتوانید حساب بیزینس برای خود بسازید. ایجاد چنین حسابی به شما امکانات مختلفی را می دهد و شما می توانید به خوبی معیارهای گوناگونی را آنالیز کنید. مثل شبکه اجتماعی های مشهور دیگر مثل اینستاگرام، پینترست نیز امکان وریفای کردن حساب را به اکانت های بیزینسی می دهد تا کاربران با اعتماد بیشتری به سراغ این حساب ها بیایند.

 

نکات مهم برای بازاریابی در پینترست

برای فعالیت در پینترست باید نکات بسیار مهمی را بدانید. توجه به این نکات می تواند به شما کمک کند تا به سرعت به محبوبیت برسید.

در وهله اول سعی کنید تا به سرعت بخش بیو خود را کامل کنید. به دلیل آن که پینترست یک شبکه اجتماعی با محتوای تصویری است، لازم است تا محتواهای گرافیکی فوق العاده ای را تولید کنید تا بتوانید مخاطبین بسیار زیادی را جذب خود کنید.

نوشتن توضیحات برای تصاویر و هشتگ گذاری حرفه ای نیز موضوع دیگری است که باید در بازاریابی پینترست به آن توجه داشته باشید.

فعالیت مداوم رمز پیروزی و موفقیت در پینترست است. سعی کنید تا برنامه ریزی دقیقی برای محتوا گذاری داشته باشید و همواره در این شبکه اجتماعی فعالیت کنید تا با گذشت زمان بتوانید مخاطبین مورد نظرتان را جذب کرده و به رشد کسب و کارتان کمک کنید. ( دانلود نرم افزار )

با پروفایل های نزدیک به کسب و کارتان همکاری داشته باشید. این همکاری باعث می شود تا شبکه مخاطبین شما روز به روز گسترش پیدا کند و افراد زیادی با شما آشنا شوند.

در پینترست کامنت ها حرف اول را می زنند. این موضوع در پست هایی که برای فروش محصولات است به مراتب اهمیت بیشتری دارد. سعی کنید تا کامنت های مثبت پست های خود را افزایش بدهید و نرخ تعامل را در صفحه خود بالا ببرید.

حرف آخر

در این مطلب پینترست را به شما معرفی کردیم و نحوه بازاریابی درست و حرفه ای را در این شبکه اجتماعی بررسی کردیم.

(بازاریابی توسط پنل پیامکی و ایمیل تبلیغاتی را از دست ندهید)