جدیدترین تکنیک های جذب مشتری در بازاریابی اینستاگرام

اینستاگرام امروزه یکی از محبوب ترین و خاص ترین شبکه های اجتماعی دنیا محسوب می شود که کاربران بسیار زیادی روزانه از این شبکه اجتماعی استفاده می کنند و محتواهای بصری تولیدی در این شبکه اجتماعی از میلیون ها محتوا عبور کرده است.

اینستاگرام به کسب و کارها نیز این امکان را داده تا بتوانند از ظرفیت های این شبکه اجتماعی بهره ببرند و بازاریابی دیجیتال را از طریق این پلتفرم تجربه کنند.

به صورت کلی برای موفقیت در بازاریابی دیجیتال فارغ از نوع پلتفرم آن، باید به تکنیک های آن مسلط شد. در این مطلب قصد داریم تا شما را با تکنیک های جذب مشتری در بازاریابی دیجیتال اینستاگرام آشنا کنیم.

 

بیوگرافی کامل داشته باشید

در صفحه اینستاگرام خود سعی کنید تا یک بیوگرافی کامل را ارائه بدهید. شما باید اطلاعات مورد نیاز مشتریان را در اختیارشان قرار بدهید تا بتوانند به سرعت با شما ارتباط برقرار کنند. توجه داشته باشید که داشتن یک پروفایل با بیو مفید، عکس پروفایل مجذوب کننده، وجود لینک سایت یا صفحه تجاری تان، اطلاعات تماس و… از مهم ترین المان های جذب مشتری در اینستاگرام است.

هر اندازه که برای ایجاد فضای شفاف در صفحه اینستاگرام خود تلاش کنید، به همان میزان می توانید اعتماد مشتری را جلب کرده و آن ها را به سمت خود سوق بدهید.

 

ترافیک را از اینستاگرام به سمت سایت هدایت کنید

یکی از مهم ترین کارهایی که باید در اینستاگرام انجام بدهید و متاسفانه بسیاری از کسب و کارها توانایی انجام آن را ندارند، هدایت ترافیک و کاربران از اینستاگرام به سمت سایت است. سعی کنید تا پست ها و استوری های خود را به نحوی ایجاد کنید که مخاطب را تشویق کنید که از فضای اینستاگرام خارج شده و به سایت شما سری بزنند.

انجام چنین کار در وهله اول می تواند ترافیک بسیار زیادی را برای شما به ارمغان بیاورد و بعد از آن شما توانسته اید کاربر را از محدودیت های اینستاگرام خارج کرده و به سایت خود که در کنترل شما است وارد کنید.

 

استوری را جدی بگیرید

امروزه تاثیر گذاری استوری بیشتر از پست ها است پس سعی کنید تا در این مرحله با دقت بسیار زیادی کار خود را انجام بدهید. استوری های خلاقانه و جذاب به همراه استفاده از ویژگی Swipe Up Link می تواند کاربر را به سایت شما هدایت کند.

سعی کنید تا برنامه ریزی دقیقی برای استوری خود داشته باشید و نرخ تعامل کاربران را افزایش بدهید. استوری ها خود را به شکل سازمان یافته ای در قسمت Highlight نیز اضافه کنید تا در هر زمان که کاربر به آن نیاز داشت بتواند به سراغ آن بیاید و محتوا موجود در استوری را مشاهده کند.

 

IGTV را فراموش نکنید

یکی از قابلیت های بسیار مهم اینستاگرام IGTV است که به شما این امکان را می دهد تا ویدیوهای طولانی را به همراه توضیحات و درج لینک منتشر کنید.

شما می توانید در لینک خود فایل هایی که کاربران می توانند دانلود کنند را قرار داده یا اطلاعات بیشتر را از این طریق به مشتریان خود ارائه بدهید.

سعی کنید تا ویدیوهایی که در IGTV قرار می دهید به حد کافی گیرا، جذاب و تاثیر گذار باشند تا کاربر را جذب خود کرده و او را تشویق کنند تا تمامی ویدیو را تماشا کرده و حتی به سراغ لینک موجود در آن بروند.

 

از ابزارهای رایگان اینستاگرام استفاده کنید

اینستاگرام برای حساب های بیزینسی خود ابزارهای مختلفی را ارائه می دهد که در آن می تواند اطلاعات بسیار مهمی از کاربران را دریافت کرد. این اطلاعات شامل نرخ تعامل، زمان بازدید، اشتراک گذاری و… است که به کسب و کارها امکان بررسی و تحلیل آماری می دهد.

 

قدرت اینفلوئنسرها را شبکه اجتماعی دست کم نگیرید

در اینستاگرام بیشتر از هر شبکه اجتماعی دیگر اینفلوئنسرها بر مخاطبین تاثیر دارند. بهترین روش برای رشد کسب و کارتان در اینستاگرام، تلفیق اینستاگرام مارکتینگ با اینفلوئنسر مارکتینگ است.

افراد پرطرفدار که بیشترین ارتباط را با حوزه کسب و کار شما دارند را پیدا کرده و با استفاده از شهرت آن ها، تبلیغاتی از کسب و کارتان را به مخاطبین شان ارائه بدهید.

بی شک استفاده از شهرت اینفلوئنسرها می تواند یک برند را از نقطه صفر به نوک قله محبوبیت و شهرت برساند.

 

برای انتشار پست ها برنامه ریزی کنید

همیشه برای انتشار پست های خود برنامه ریزی داشته باشید. زمان انتشار یک پست در اینستاگرام اهمیت بسیار زیادی دارد. طبق بررسی های صورت گرفته یک شنبه ها بدترین زمان برای انتشار یک پست است و بهترین روز دوشنبه و پنج شنبه است.

ساعت 8 تا 9 و 14 بهترین زمان برای انتشار پست ها است و در این زمان ها کاربران بیشتری با نرخ تعامل بالاتری با پست ها ارتباط برقرار می کنند.

طبق بررسی های صورت گرفته پیشنهاد می شود که در طول روز 1 یا 2 پست را ارسال کنید، پست اول بین ساعت 8 تا 9 و پست دوم را در ساعت 14 منتشر کنید.

توجه به این نکات به شما کمک می کند تا پست هایتان بیشتر از گذشته دیده شود و همین طور نرخ تعامل کاربران با آن افزایش پیدا کند.

ابزارهای بسیار زیادی وجود دارند که پست ها را برای شما زمان بندی کرده و به صورت اتوماتیک در صفحه تان منتشر می کند.

 

حرف آخر

اینستاگرام یکی از بهترین پلتفرم های موجود برای بازاریابی دیجیتال است و هر کسب و کاری می تواند با برنامه ریزی دقیق و کمک گرفتن از این شبکه اجتماعی به سرعت رشد کند. استفاده درست از اینستاگرام برای بازاریابی دیجیتال نیاز به تخصص و دانش دارد که در این مطلب سعی شد تا نکات کلیدی لازم برای فعالیت در این شبکه اجتماعی مطرح شود.

بازاریابی با استفاده از پنل پیامکی را از دست ندهید. این روش نیز در کنار دیگر روشهای بازاریابی یکی از بهترین و ارزانترین گزینه های بازاریابی می باشد.

جدیدترین های وبلاگ