یک ایمیل بازاریابی خوب و تاثیر گذار برای خود بسازید

ایمیل بازاریابی‌ ها بسیار مفید، پربازده و مقرون به صرفه‌ ترین راه بازاریابی هستند و به شما این امکان را می‌دهند تا با مشتریان خود در ارتباط باشید و از معاملات جدید، ارتقاها و اخبار شرکت آگاهشان کنید. در وهله اول باید توجه کنید که بین اسپم‌ های پر کننده‌ اینباکس با ایمیل های مفید بازاریابی به عبارتی ایمیل مارکتینگ تفاوت فاحشی وجود دارد. اسپم از راهبرد بازاریابی شاتگان استفاده می‌کند به این معنی که تعداد زیادی ایمیل در فضای مجازی ارسال می‌شود با این امید که به چند عدد از آنها پاسخی داده شود.
در مقابل،‌ ایمیل بازاریابی برای کسی ارسال می شود که در حال حاضر رابطه‌ای با او دارید، فرد مورد نظر در انتظار این ایمیل است و به گرمی از آن استقبال می‌کند.
در ادامه چند نکته در مورد ساخت یک ایمیل بازاریابی موثر خواهیم گفت.

مخاطب خود را مشخص کنید

بهترین مخاطب شما مخاطب کنونی شماست. یعنی افرادی خوشنود، راضی و افرادی که در حال حاضر رابطه‌ ای بر اساس اطمینان با آنها تشکیل داده اید. اگر هنوز فهرستی از این افراد برای ایمیل خود تهیه نکرده اید وقتش رسیده که الان این کار را انجام دهید. لینکی به وبسایت خود اضافه کنید که مشتریان با مراجعه به آن بتوانند برای اطلاعیه های تخفیف ویژه یا حتی اخبارنامه در آن عضو شوند.

در مشتریان خود حس امنیت ایجاد کنید

افراد زیرکی که با اینترنت سر و کار دارند خیلی راحت اسپم را تشخیص می‌دهند و از خطرات آن آگاهند. تمام ایمیل های شما باید ظاهری مشابه با لوگوی شرکت شما داشته باشند و موضوع ایمیل همیشه باید قابل تشخیص باشد. فرستادن ایمیل ها به طور ماهانه، هفتگی یا روزانه در تاریخی مشخص و به طور پیوسته ایده‌ی خوبی برای کمک به مشتری در تشخیص این ایمیلها از اسپم و ایمیل مارکتینگ موفق می باشد.
بیش از یک راه برای ورود مشتریان به سایت طراحی کنید. بسیاری از افراد از لینک‌های مستقیم استفاده نمی‌کنند و ترجیح می دهند که آدرس را در مرورگر خود تایپ کنند. هیچگاه از طریق ایمیل تقاضای اطلاعات شخصی نکنید. این کار بیشتر شبیه یک کلاهبرداری است تا یک بازاریابی ایمیلی معتبر. همچنین باید از یک نام فرستنده قابل شناسایی استفاده نمایید، شاید مشتری دلش نخواهد ایمیلی با این نام ها از جمله رفاه مشتری یا پیشنهاد ویژه را باز کند. از نام شرکت خود استفاده کنید مثلا امور مشتریان شرکت زرین دیتا.
در آخر این را هم بدانید که در سیاست محرمانه خود این را قید کنید که اطلاعات مشتری از جمله ایمیل آنها در اختیار منابع دیگری قرار نمی‌گیرد. به سیاست‌ های خود پایبند باشید و هیچ گاه فهرست ایمیل خود را نفروشید یا در اختیار کسی قرار ندهید.

توجه خوانندگان را جلب کنید

مانند یک روزنامه خوب، ایمیل شما هم باید عنوان خوبی داشته باشد که توجه مشتری را جلب کند. با داشتن عنوانی خوب به مشتری خود دلیلی برای باز کردن ایمیل و بررسی محصول می‌دهید. عناوینی مثل این رو ببین یا عمرا باورتون نمیشه! کارساز نیستند. فراموش نکنید که وقتی نوبت به درخواست چیزی می‌رسد افراد اطلاعات خوبی در این زمینه خواهند داشت زیرا قرار است روزانه صدها تبلیغات را ببینند و تنها به تعدادی از انها توجه می‌کنند.

به جای تمرکز بر فروش بر امتیازات تمرکز کنید

اکنون می‌خواهید برای خود مزایایی به دست بیاورید نه اینکه تنها فروش داشته باشید. ۷، ۸ یا ۹ فروش داشته باشید بهتر است یا ۳۰۰ تا ۴۰۰ مشتری که در آینده به شما اضافه می‌شوند؟ تمرکز خود را بر ایجاد روابطی خوب قرار دهید. به مشتری اطلاعات دقیق و با ارزش دهید و سپس محصولات خود را به آنها ارائه کنید.

خواندن ایمیل بازاریابی خود را آسان کنید

کارهایی هست که می‌توانید برای آسان خواندن ایمیل‌های خود انجام دهید: فضاهای باز و سفیدی برایش بگذارید ایمیل خود را پر از تصاویر گرافیکی و متن نکنید؛ چرا که باعث منحرف شدن حواس مشتری می‌شود. از فونت بزرگی استفاده کنید که خواندن آن راحت باشد. همیشه مهمترین اطلاعات (عنوان) را در بالای صفحه سمت چپ بنویسید چون طبیعتا نگاه ما اول به این قسمت می افتد. از گرافیک‌های جالب استفاده کنید اما در استفاده از آنها زیاده روی ننمایید.
در آخر، بسیاری از برنامه های ایمیلی عکس‌ها را بلاک می‌کنند تا مانع از شناسایی کامپیوتر دریافت کننده از سوی فرستنده شوند. در صورت حذف شدن عکس‌ها ایمیل نباید خوانایی و قابل درک بودن خود را از دست دهد.

در مورد مزایا صحبت کنید

نسخه مورد نظرتان باید کوتاه باشد اما نباید به خاطر کوتاهی از گفتن مزایا غافل گردد. مثبت نگر باشید و این سوال را از خود بپرسید: چرا این فرد به محصولات و خدمات من نیاز دارد؟

به مخاطب خود خیانت نکنید

اگر در ایمیلتان قول محصولات و خدمات خوبی را به مشتری داده اید پس باید برآورده شدن امور مورد نظرش را تضمین کنید. شما مشتریان را به سایت خود فرا نمی خوانید که مایوس شان کنید. فکر می‌کنید واکنش آنها چه خواهد بود؟ واکنش آنها لغو اشتراک یا بلاک کردن ایمیل هایتان است.

برای آنها موقعیتی ضروری ایجاد کنید (ایجاد فوریت)

برای تبلیغات خود محدودیت زمانی یا موجودی تعیین کنید. مشتریان خود را وادار کنید امروز اقدام کنند چون که فردا خیلی دیر خواهد شد. اگر مشتری به محض دریافت ایمیل شما اقدام نکند خیلی زود آن را در انبوه اسپم ها گم خواهد کرد.

قانونمند باشید

بر اساس قانون CAN-SPAM که در سال ۲۰۰۳ تصویب شد، ایمیل های بازاریابی باید شامل آدرس فیزیکی فرستنده و دستورالعمل‌های خروج و برچسب واضحی باشند. عناوین موضوعی منحرف کننده یا تیتر‌های دروغین ممنوع هستند. برای اطلاعات بیشتر اصول اولیه قانون اسپم را مطالعه کنید.

از پنل ایمیل استفاده کند

این نرم افزار به شما این امکان را می دهد تا ایمیلهای بازاریابی موثر و مفید ایجاد، سازماندهی و ارسال کنید.
با توجه به اینکه قصد دارید ایمیل انبوه ارسال نمایید بهتر است حتما از پنل ایمیل مارکتینگ استفاده نمایید ارسال ایمیل انبوه منابع زیادی را از سرور اشغال میکند و همچنین باعث می شود که Ip ارسال کننده نیز تحت نظر قرار بگیرد. ولی در سرور هایی که نرم افزار ایمیل مارکتینگ بر روی آن قرار دارد تمهیداتی جهت این موضوعات در نظر گرفته شده است.