6 ترند دیجیتال مارکتینگ که برای موفقیت کسب و کار آنلاین تان در سال 2020 باید در نظر بگیرد

فناوری ها در حال پیشرفت هستند و دنیای دیجیتال هر روز در حال تغییر است. با توجه به این حجم وسیع تغییرات باید شاهد عوض شدن و پیشرفت در حوزه های دیجیتال مارکتینگ باشیم. با شروع سال 2020 ترندهای تازه ای در بخش دیجیتال مارکتینگ به وجود آمده است و باید با توجه به این ترندها، گروه ها و شرکت ها فعالیت های خود را در حوزه بازاریابی دیجیتال آغاز کنند.

 

فناوری جستجوی صوتی در حال رشد است

با رشد و گسترش جستجوهای صوتی از طریق گوشی ها هوشمند یا کامپیوترها، در حال حاضر بیش از 20 درصد جستجوها از طریق این شیوه صورت می گیرد. به همین دلیل شرکت ها برای آن که بازاریابی دیجیتال بهتری داشته باشند باید سعی کنند تا در SEO جستجوی صوتی نیز خود را رشد بدهند.

توجه به SEO جستجوی صوتی باعث می شود تا بتوانید در نتایج جستجو بالا آمده و مخاطبین بیشتری را جذب خود کنید. کلمات کلیدی مورد نظرتان، اسم برندتان، نوع فعالیت تان و… را با جستجوی صوتی بررسی کنید تا ببینید در چه نقطه ای قرار دارید و برای نتیجه اول بودن باید چه فعالیت هایی را از نظر SEO انجام بدهید.

 

اینفلوئنسر مارکتینگ را جدی بگیرید و دقیق بررسی کنید

دیجیتال مارکتینگ امروزه ابزار خارق العاده ای به نام اینفلوئنسرها را در اختیار دارد. امروزه بازاریابی با کمک افراد مشهور شبکه های اجتماعی یا اینفلوئنسرها رشد فوق العاده ای داشته و شاهد ظهور افراد جدیدی در این حوزه هستیم. باید توجه داشت که اینفلوئنسرها مثل یک شمشیر دو لبه عمل می کنند.

گاهی تبلیغ برند شما توسط آن ها با توجه به موج مثبتی که در اختیار دارند می تواند مثمر ثمر باشد و گاهی با یک موج منفی علیه اینفلوئنسر ممکن است کسب و کار شما آسیب جدی ببیند.

در روش اینفلوئنسر مارکتینگ سعی کنید تا همواره بهترین افراد را انتخاب کنید تا شاهد روندهای منفی پس از تبلیغات خود نباشید.

 

جلب اعتماد در دیجیتال مارکتینگ را اولویت قرار بدهید

امروزه با گسترش وب سایت ها، کانال ها و به شکل کلی رسانه های زرد، شاهد دروغ پراکنی بسیار زیادی از سوی این بخش از رسانه های نوین هستیم. کاربران دیگر تحمل دروغ شنیدن ندارند و دوست دارند تا با یک منبع قابل اعتماد سر و کار داشته باشند.

سعی کنید تا تبدیل به یک منبع قابل اعتماد در موضوع خود باشید و کاری کنید تا هر چه در توان دارید را برای ایجاد محتوا واقعی و مفید خرج کنید تا بتوانید مخاطبین بیشتری بدست بیاورید.

 

تبلیغات محلی همچنان مفید هستند

با رشد فناوری های ارتباطی شاهد بی توجهی شرکت ها و برندها به تبلیغات محلی است. شما باید برای افرادی که در نزدیکی شما هستند و می توانند یک جامعه هدف فوق العاده باشند، تبدیل به یک برند مشهور شوید تا این افراد به سراغ شما بیایند و با شما ارتباط بگیرند.

تبلیغات محلی می یکی از تکنیک های سنتی است که همچنان می توانید از آن استفاده کنید و شاهد رشد فروش خود باشید.

 

با دیجیتال مارکتینگ تجربه عالی بسازید تا فراموش نشوید

سعی کنید تا برای مشتریان خود یک تجربه عالی و فوق العاده به وجود بیاورید. داشتن یک تجربه عالی همان پارامتری است که باعث می شود تا کاربران به سمت سایت شما بیایند و برای چندمین بار از خدمات شما بهره مند شوند. ایجاد یک تجربه عالی و کاربری را در اولویت قرار بدهید و هر کاری که برای ایجاد این تجربه فوق العاده نیاز دارید را انجام بدهید.

نکته بسیار مهم آن است که سعی کنید تا همیشه جلوی چشم مخاطب باشید و به هیچ عنوان تکراری نشوید. دور ماندن از چشم مخاطب می تواند باعث فراموش شدن برند شما بشود. سعی کنید تا از تمامی ابزارها برای فراموش نشدن استفاده کنید.

ایمیل مارکتینگ ( ایمیل تبلیغاتی ) ، اس ام اس مارکتینگ ( پنل پیامکی ) ، شبکه های اجتماعی، تولید محتوا کاربردی و دیجیتال مارکتینگ … باعث می شوند تا شما در ذهن مخاطب باقی بمانید و به هیچ عنوان فراموش نشوید.

 

عادی نشوید

بسیاری از شرکت ها با یک برنامه و پلن بازاریابی و دیجیتال مارکتینگ فوق العاده وارد شده ولی در همان برنامه به اندازه ای می مانند و هیچ رشدی نمی کنند که به سرعت برای مخاطبین و مشتریان خود عادی می شوند. همیشه در تخفیف بودن شاید در سال های گذشته ترند اول بود ولی امروزه این کار به صورت متوالی هم باعث تکراری شدن شما شده و هم از ارزش برندتان کم می کند.

شما باید شانس های جدیدی برای مخاطب خود به وجود بیاورید و با ایجاد شرایط جدید و تازه او را غافلگیر کنید. تمامی پلن ها و برنامه های خود را بر روی عادی نشدن بچینید و سعی کنید تا همیشه هیجان انگیز و تازه باقی بمانید.

 

حرف آخر

در این مطلب شما را با 6 ترند برتر دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی دیجیتال در سال 2020 آشنا کردیم. توجه به این موارد می تواند برند شما را رشد داده و وارد مرحله تازه ای کند، پس به هیچ عنوان آن ها را فراموش نکرده و دست کم نگیرید.