زرین دیتا رایانه

تنها به ارائه خدمات منحصر به فرد به همراه پشتیبانی طلایی برای کاربران خود می باشد. امید واریم تا بتوانیم بهترین ها را برای شما فراهم سازیم.

تلفــن: 91322123-021

چگونه پورتفولیویی آنلاین (سبد پروژه) درست کنید

  • توسط mostafazade
  • دی ۱۴, ۱۳۹۷
  • 0 دیدگاه
  • 89 نمایش ها

چگونه پورتفولیویی آنلاین (سبد پروژه) درست کنید که واقعاٌ به کارتان بیاید:

داشتن یک پورتفولیوی خوب و مفید یکی از بزرگترین کلیدهای جذب مراجعان بالقوه است. در این مقاله، “کایلا ” نحوه ی درست کردن پورتفولیوی آنلاینی را که واقعا برای شما کارآیی دارد و مشتریان را علاقمند به مدیریت پورتفولیوی پروژه ها و طرح ها می کند را با شما به اشتراک می گذارد.

اگر شما یکی از حدود ۵۳ میلیون نفری هستید که برای برنامه نویسان آزاد احترام قائل هستند، احتمالاٌ قبلا متوجه شده اید که تا چه اندازه در بازار کار رقابت وجود دارد. شما در حال رقابت با مردم سراسر دنیا هستید، با تازه واردانی که روز به روز زیادتر می شوند و هر ساله سعی در ضربه زدن به بازار کار را دارند. اگر شما می توانستید برجسته از آن میلیون ها برنامه نویس باشید و بهتر از آن ها عمل کنید، آیا مایل هستید که امسال مراجعه کننده های ثابت و همیشگی خود را افزایش دهید و درآمد بیشتری کسب کنید؟ به عنوان یک برنامه نویس پورتفولیوی آنلاین شما، پرستیژ و اعتبار شرکت شما است. احتمالاٌ استفاده از این طرح ها و پروژه ها جهت تحقق اهداف استراتژیک مدیریت، راه اصلی تحت تاٌثیر قرار دادن و جذب مشتریان جدید می باشد.

و اگر تاکنون پروتفولیوی آنلاینی برای شرکت خود تهیه نکرده اید، واقعاٌ باید در فکر تهیه ی این سبد پروژه باشید. شمار بسیار زیادی از وب سایت های دارای پورتفولیو وجود دارد ( مانند پروتفولیوی های محتوایی) احتمالاٌ شما هم تمایل به طراحی این مدل از پروتفولیوها دارید.

شما به احتمال زیاد نیاز به راه اندازی وب سایت شخصی خود به منظور داشتن یک نشانی اینترنتی سفارشی و دسترسی به ویژگی های پیشرفته ی بیشتری دارید. اگر نگران نحوه ی قیمت گذاری ها هستید، استفاده از ماشین حساب های تحت وب ابزار خوبی برای شروع کار است. مهم نیست که شما در چه مرحله ای از مدیریت پورتفولیوی سایت خود هستید، تعدادی ویژگی های کلیدی و مهم از پورتفولیوی های موفق وجود دارند که تقریباٌ هر برنامه نویسی می تواند از آن بهره مند شود. این ویژگی ها را در زیر مطالعه کنید و سبد پروژه ی آنلاین خود را تنظیم کنید. این کار به شما کمک می کند تا رقابت بیشتری با رقبای خود داشته باشید و حضور اینترنتی پررنگ تری داشته باشید.

۱-توضیحاتی را در مورد خدماتی که ارائه می دهید به مشتریان خود بدهید:

مهم ترین کاری که پورتفولیوی آنلاین سایت شما انجام می دهد این است که، خدماتی که در سایتتان به مراجعان ارائه می دهید و هر زمینه و حرفه ای را که در آن تخصص دارید را به وضوح توضیح می دهد. اگر مشتریان بالقوه به دنبال فرد متخصصی در زمینه ی طراحی وب سایت های تکنولوژی هستند و این موضوع موقعیت خوبی برای شما است. پس شما قصد دارید که توضیحات واضح و مشخصی را در این زمینه به مشتریان بدهید.

نمونه ای از یک سایت مستقل که کارآمدی خود را به وضوح توضیح می دهد، سایت استخدام است. این سایت توصیه هایی را به برنامه نویسان دیگر می دهد از جمله مشاوره ی حقوقی. لوگوی یک سایت ویژگی ها و عملکرد سایت را به خوبی نشان می دهد و مطالعه ی کتاب ” مشاوره ی کسب و کار خلاق برای افراد مبتکر و خلاق ” را به کاربران سایت پیشنهاد می دهد. سپس کتی لین تحلیگر بازار و نویسنده ی این کتاب، به دادن توضیحاتی در مورد اینکه وی می تواند به مشاغل خلاق کمک کند تا به مشکلات قانونی و داد و ستدها رسیدگی کنند می پردازد. خدمات حقوقی، وبلاگ، کلاس ها و کارگاه های آموزشی و انواع دیگری از منابعی که می توانید به همه ی این موارد از طریق صفحه های فرود (صفحه ی فرود یا لندینگ پیج به صفحاتی از وب سایت گفته می شود که کاربران با کلیک بر روی بنرهای تبلیغاتی شما در وب سایت های دیگر و یا از موتورهای جستجو در آن فرود می آیند) دسترسی پیدا کنید.

۲– اطلاعات تماس را بگونه ای بر روی سایت قرار دهید که به راحتی برای کاربران قابل دسترسی باشد:

اگر می خواهید مراجعان بالقوه بتوانند با شما تماس بگیرند، پس باید اطلاعات تماس را بگونه ای قابل دسترسی بر روی سایت قرار دهید. علاوه بر این، بهتر است راه های مختلف دیگری را نیز برای ارتباط داشتن مشتریان با شما در اختیار آن ها قرار دهید. برخی از افراد ممکن است ارسال ایمیل را ترجیح بدهند، در حالیکه دیگران تمایل به برقراری تماس تلفنی دارند. فراموش نکنید که لینک کانال ها و صفحات شبکه های اجتماعی مختلف را برای استفاده ی جوانان و نوجوانانی که ممکن است بخواهند از طریق نرم افزار توییتر و یا سایر رسانه های اجتماعی برای شما پیام خصوصی ارسال کنند بر روی سایت قرار دهید.

یان یانگ سایت ساده ای را با کمک سایت ساز ویکس راه اندازی کرده است. اما نتیجه ایجاد یک پوشه بود که برای ثبت فعالیت هایی که یانگ انجام می دهد استفاده می شود. وی پروژه هایی را که انجام داده است با دقت در این سایت ثبت می کند. اطلاعاتی در مورد یانگ و سپس درست در قسمت پایین صفحه ی فرود سایت نام وی، شماره ی تلفن، و آدرس ایمیلش ذکر می شود. همچنین وی این اطلاعات را در سایر صفحات سایت برای دست یابی آسان تر کاربران قرار می دهد. در قسمت ” درباره ی صفحه” فرم تماسی را نیز اضافه می کند. اگر می خواهید با یانگ در تماس باشید، می توانید به راحتی از طرق گفته شده استفاده کنید.

۳-قیمت ها را رک و بی پرده بیان کنید:

برخی از برنامه نویسان وب، لیست هزینه های سایت را در وب سایت قرار نمی دهند، زیرا می ترسند که رقبایشان کمتر از این قیمت را ذکر کنند. اگر چه، ذی نفعان، مایل هستند که  قبل از استخدام شما در سایت خود، به طور تقریبی از این قیمت ها مطلع باشند. وب سایت Midnight whimsy design قیمت ها را کاملا ٌ رک و بی پرده با جزئیات آن ها لیست می کند. روشی دیگر برای حل این معضل ذکر آزادانه ی  برآورد هزینه های سایت است .انجام این کار دو مزیت دارد.

اول اینکه، شما قادر خواهید بود که اطلاعاتی در مورد مدیریت و رهبری سایت بدست آورید. به این معنی که شما دوباره با مراجعان و کاربران سایت ارتباط داشته باشید و روابطی را که برای حفظ آن ها جهت پیشرفت وب سایتتان، زحمت زیادی کشیده اید را از دست ندهید. و همچنین به شما اجازه می دهد تا برآوردی از قیمت ها قبل از استخدام در کاری را بدست آورید.

۴-بخش های طبقه بندی شده ی زیادی را بر روی صفحه ی اصلی سایت قرار ندهید:

حتی اگر کارهای زیادی در وب سایت خود انجام می دهید، تعداد بخش هایی را که در صفحه ی اصلی سایتتان قرار داده اید را کم کنید. در غیر اینصورت بازدیدکنندگان ممکن است احساس کنند که صفحه ی سایت بیش از حد شلوغ و بهم ریخته است و به جای دیدن نمونه هایی از کارتان بر روی سایت، پشت سر شما حرف های نامناسب و نامربوط می زنند. پس اگر بیشتر از پنج نوع طبقه بندی موضوعی بر روی صفحه ی اصلی وب سایت خود دارید، حتما به فکر خلاصه کردن آن ها به طبقات بزرگتر باشید. آوا ساویکا، هنرمندی است که بازی ۳ بعدی را طراحی کرده است، وقتی به صفحه ای اصلی سایت وی که نمونه کارهایش بر روی آن قرار داده شده مراجعه می کنید، سه طبقه بندی اصلی بر روی آن می بینید. وی تصاویری از بازی آنلاین اسلحه ی ایکاروس، در آغوش گرفتن حیوانات خانگی و مجموعه ای از آثار هنری شخصی اش را بر روی صفحه ی اصلی وب سایتش قرار داده است. اگر می خواهید راجع به وی بیشتر بدانید، آوا رزومه اش را در داخل سایتش آپلود کرده است. و شما می توانید با کلیک کردن بر روی لینکی در نزدیکی بالای صفحه آن را بخوانید. این سایت نسبتاٌ ساده است اما برای جلب نظر بازدیدکنندگان، به خوبی عمل می کند.

۵- از شبکه های اجتماعی برای برقراری ارتباط با مراجعان سایت استفاده کنید:

اگر می خواهید مشتریان جدیدی را پیدا کنید، استفاده از شبکه های اجتماعی راهی برای رسیدن به این هدف است. حتما عضو یک شبکه ی اجتماعی و یا حداقل بزرگترین و معروف ترین آن ها مانند سایت های فیس بوک یا توییتر شوید. بهتر است آیکنهایی را برای این صفحات رسانه های اجتماعی که عضو آن ها هستید بر روی پورتفولیوی آنلاین خود قرار دهید. در اینصورت، بازدیدکنندگان سایت می توانند از مطالب و محتوای سایت که در داخل این شبکه ها گذاشته می شوند، یادداشت برداری کنند و همچنین از طریق این درگاه های ارتباطی با شما در ارتباط باشند. با کمک این روش، به سادگی می توانید با کاربران و بازدیدکنندگان سایت ارتباط باشید و حتی این رابطه ی خود را با آن ها حفظ  کنید. پورتفولیوی آنلاین امیلی مایثنر در شبکه های اجتماعی نیز به اشتراک گذاشته شده است که آیکون آن ها در بالای سمت راست صفحه ی فرود وب سایت وی است. امیلی در شبکه های اجتماعی لینکدین، توییتر، اسنپ چت، اینستاگرام و یوتوب عضو است. اگر تازه کار خود را شروع کرده اید، مطمئناٌ لازم نیست که از همه ی شبکه های اجتماعی استفاده کنید. اما، این کار باور اهمیت استفاده از شبکه های اجتماعی برای ایجاد ارتباط و گنجاندن این شبکه ها بر روی صفحات وب سایتتان را در شما ایجاد می کند.

۶- نهایت تلاش خود را برای انجام بهترین کار بکار گیرید:  

احتمالاٌ بدون اینکه به شما تذکر داده شود تلاش می کنید تا کار خود را به بهترین شکل انجام دهید. اگرچه درست کردن پورتفولیوی آنلاین در روزهای اول شروع کسب و کار برنامه نویسی و به روز رسانی نکردن  تصاویر در پورتفولیو با آخرین فعالیت هایی که انجام داده اید کار بسیار ساده ای است. مهم نیست چه نوعی از برنامه نویسی را انجام می دهید، مطمئنا ٌ بعد از مدتی پیشرفت می کنید. برای لحظه ای کوتاه نگاهی به محتوای سایت خود بیاندازید و مطمئن شوید که این سایت هنوز می تواند راهی  برای مطرح کردن خود در میان مراجعان باشد. آیا احساس می کنید که در کار خود موفق نمی شوید و یا شاید تنها برای زمانی کوتاه می توانید در کار خود بهترین باشید؟ اگر اینطور است این افکار را از سر خود بیرون کنید و مثبت فکر کنید.

نمونه کارهای جن کلارا مثالی از نمایشی بسیار زیبا از نوع کارهایی است که وی قادر به انجام دادن آن ها است. اگر قصد دارید یک عکاس برای مراسم عروسی استخدام کنید، با دیدن نمونه ای از کار وی در حالیکه به گونه ای از عروسی بسیار زیبا درخواست کرده که بر روی تخته سنگی در جلوی چشم انداز یک دریاچه بایستد و تعادل خود را حفظ کند، با تمام وجود وی را استخدام می کنید.

با بالا و پایین کردن مطالب سایت، تصاویر زیبایی را در بخش های مختلف می بینید. می توانید بر روی قسمت ” نمونه کارها” در هر بخش از سایت کلیک کنید و تصاویر بیشتری را مشاهده کنید. این تصاویر بزرگ، واضح و زیبا هستند. و قطعاٌ توانایی عکاس را نشان می دهند و آن را به رخ دیگران می کشند.

-اکنون پورتفولیویی بهتر درست کنید:

یکی از بهترین کارهایی که می توانید در پورتفولیوی آنلاین خود انجام دهید، به روز رسانی کردن مداوم آن با کارهای جدید و مهارت های جدیدی است که کسب کرده اید. حداقل ۲ بار در سال به پورتفولیوی سایت خود سری بزنید و آن را به روز رسانی کنید. اگر ممکن است، هر زمانی که کار بزرگی را تمام می کنید و از انجام دادن آن راضی هستید، آن را درون پورتفولیوی خود قرار دهید. با به روز رسانی کردن همیشگی کارهایتان، مراجعان بالقوه، همیشه بهترین مطالب و محتوا را بر روی سایت می بینند.