زرین دیتا رایانه

تنها به ارائه خدمات منحصر به فرد به همراه پشتیبانی طلایی برای کاربران خود می باشد. امید واریم تا بتوانیم بهترین ها را برای شما فراهم سازیم.

تلفــن: 91322123-021

نکات ساده‌ای برای راه‌اندازی وبلاگ‌شخصی

  • توسط mostafazade
  • دی ۱۴, ۱۳۹۷
  • 0 دیدگاه
  • 97 نمایش ها

هاست اشتراکی dreamhost اینفوگرافیکی عالی( اینفوگرافیک یک مجازی ساز داده یا ایده ای است که با هدف ارائه ی اطلاعات پیچیده در طرحی قابل فهم ایجاد می شود)  را ایجاد کرده است که به شما اطلاعات بسیار خوب و جامعی درباره ی علت اینکه چرا باید وبلاگ شخصی خودتان را راه اندازی کنید، به همراه توضیح چند نکته در مورد چگونگی راه اندازی آن به طور کامل ارائه می دهد. این موضوع ما را وادار می کند که به دلایل راه اندازی وبلاگ فکر کنیم. بنابراین، به بررسی بیشتر و عمیق تری در این مورد می پردازیم و تصمیم گرفتیم تا با کمک داده ها و ارائه ی نظرات و دیدگاه های بیشتری، مفصل تر راجع به اینفوگرافیک یا نگاره ها صحبت کنیم.  

-مزیت های وبلاگ نویسی:

نکات مطرح شده در زیر برخی از مزیت های وبلاگ نویسی را مشخص می کنند.

۱-بالا بردن رتبه ی وبلاگ در موتورهای جستجو:

۱-همچنین افزایش ترافیک وب با اضافه کردن صفحات بیشتر در جستجوی وبلاگ، نقش بسیار مهم تری برای بهبود رتبه ی سایت در گوگل دارد. یکی از مواردی که در دنیای سئو( بهینه سازی موتور جستجو) بیشتر از همه استفاده می شود و گوگل هم ارزش خاصی برای آن ها قائل است، بک لینک ها هستند( بک لینک لینکی خروجی از یک صفحه به صفحه ی دیگر است). برای گرفتن لینک از یک صفحه ی وب به مقاله ها یا صفحه ی اصلی سایت با توجه به جستجو به وسیله ی گوگل،  به ایجاد محتوایی عالی و جامع برای سایت خود به طوریکه، کاربران تمایل به اشتراک این مطالب و محتواها با افراد یا سایت های دیگر داشته باشند نیاز داریم. مشکلی که اکثر وب سایت ها دارند این است که آیا صفحات سایت آن ها یا اطلاعات خسته کننده ی مرتبط با زمینه ی کاری شرکت مورد قبول مردم و کاربران نیست و یا نیاز به پیوند آن ها به سایت های دیگر است؟! بهترین نکته در مورد وبلاگ ها این است که شما می توانید مقاله های فوق العاده و جالبی را بر روی سایت خود قرار دهید که تنها هدف از نوشتن آن ها ایجاد علاقه در خوانندگان و به اشتراک گذاشتن لینک آن ها در سایت های دیگر است. شما می توانید لینک مقالات را در قسمت های مختلف سایت خود قرار دهید به طوری که آن ها از طریق عصاره های لینک در صفحاتی که قصد دارید رتبه ی آن ها را در گوگل بالا ببرید و آن ها را محبوب کنید، پخش می شوند.

مرورگر موزیلا ۴ راه را برای بالا بردن رتبه ی وبلاگ در موتورهای جستجو ارائه می دهد:

شما می توانید از وبلاگ برای استراتژی های لینک سازی خود استفاده کنید.

-از کاربران وبلاگ بخواهید که به وبلاگتان لینک بدهند.

-برای شرکت خود وبلاگی درست کنید، رتبه ی آن را در موتورهای جستجو بالا ببرید، محتوا و اطلاعات خوب و مفیدی را در آن قرار دهید، و محیط آن را برای کاربر سرگرم کننده کنید.

-محتوای ویروسی برای وبلاگ خود تولید کنید ای کار باعث اشتراک گذاری مطالب وبلاگ در بین افراد و ایجاد لینک های طبیعی می شود( لینک طبیعی لینکی است در صورت پسندیده شدن محتوای وبلاگتان به وسیله ی مدیران وبلاگ های دیگر به شما زده شده باشد. زیرا آن فرد فکر می کند که مطالب شما برای خوانندگانش مفید است و یا ارزشی را برای سایتش به همراه دارد).

-مطالب مهم و قابل انتشاری را در وبلاگ خود قرار دهید.

۲.رساندن وبلاگ به مرحله ی درآمد زایی:

چه از طریق بازاریابی وابسته، آگهی ها، و یا به وسیله ی پیشرفت روزافزون شرکت خود، وبلاگ نویسی به شیوه ی معمول می تواند برای شما کسب درآمد به همراه داشته باشد.

۳٫امکان برقراری ارتباط آسان و مقرون به صرفه در میان کاربران وبلاگ:

راه اندازی وبلاگ ها روشی عالی برای انتشار اخبار داخلی شرکتتان است. آوردن لیست ایمیل های مدیران شرکت در وبلاگ راهی بسیار خوب برای در اختیار گذاشتن اطلاعات بروز شده و جدید به کاربران و مشتریان وبلاگ با صرف هزینه ای اندک است.

۴.ایجاد ارتباط از طریق اینترنت:

برخی از مشاغل و یا گروه های کسب و کار قصد دارند با یکدیگر ارتباطی آنلاین داشته باشند. ایجاد ارتباطی آنلاین است. به وسیله ی وبلاگ نویسی این امکان به راحتی فراهم می شود. به طوریکه شما می توانید به طور مکرر مطالب وبلاگ را بروز رسانی کنید، و موضوعات قابل بحثی را برای خوانندگان در وبلاگ قرار دهید. و با فراهم ساختن امکان درج و نمایش بازخورد محتوا و یا به اصطلاح ” کامنت ها” یا ” انتقادات”، کاربران را به بحث های کاربردی و مفید در مورد مطالب قرار داده شده در وبلاگ تشویق کنید که انجام این کار در طول زمان ارتباط آنلاین مؤثری را در بین آن ها ایجاد می کند.

۵-افزایش اعتبار وبلاگ:   

راه اندازی وبلاگ معیار بسیار خوبی برای نشان دادن پیشرفت های شرکت است. چه در مورد اتفاقات جدید در شرکت صحبت کنید و یا تنها مهارت و کاردانی خود را با قرار دادن مطالعات موردی و مقالات دیگر بر روی وبلاگ نشان دهید. با این کار کاربران متوجه می شوند که شما فردی فعال و پر مشغله هستید. اینگونه اعتبار و رتبه ی وبلاگ شما بالا می رود.

۶.بالا بردن ترافیک وب:  

آیا تاکنون این جمله را شنیده اید که می گوید: ” اگر کاری را از پایه خوب شروع کنید، موفقیت و پیشرفت به دنبالش می آیند”. خب…هر چه مطالب خوب و با کیفیت تری در مورد موضوعات مختلف بر روی صفحات وبلاگ خود قرار دهید موفق تر هستید و مطالب بیشتری از وبلاگ شما در گوگل و سایر موتورهای جستجو فهرست می شوند( معرفی وبلاگ به موتورهای مرورگر). برای اطمینان از صحت این موضوع فقط مقاله ی جالب نوشته شده به وسیله ی مایک ارنسن را در نظر بگیرید که آمار بازدیدکنندگان از وبلاگش از طریق انتشار این مقاله در آن به میزان ۸۰۰ درصد بالا رفت.

آمار و ارقام وبلاگ نویسی:    

در این بخش از مقاله می توانید آمارهای جالبی را در اطلاعات ارائه شده در تصویر( اینفوگرافیک) زیر ببینید. اما ما تصور می کنیم که برای انتشار نکات جالبی در مورد آمار وبلاگ نویسی از بررسی معیارهای بازاریابی هات اسپات( هات اسپات به معنای تبدیل گوشی و تبلت به یک مودم وای فای یا وایرلس است) در اکتبر ۲۰۱۳ نیاز به زمان داریم.

-وبلاگ شرکت هایی با ۵۱ تا ۱۰۰ صفحه ۴۸ درصد بیشتر از وبلاگ شرکت هایی با ۱ تا ۵۰ صفحه بازدید کننده دارد.

-شرکت هایی با بیشتر از ۵۰ کارمند و وبلاگی ۱۰۰۰ صفحه ای ۹٫۵ برابر بیشتر از وبلاگ هایی کمتر از ۵۰ صفحه کاربر دارد.

-شرکت هایی که با شرکت ها و مؤسسات دیگر همکاری می کنند و آن هایی که با افراد و مشتریان در ارتباط هستند با وبلاگی دارای ۱۰۱ تا ۱۰۲ صفحه، ۲٫۵ برابر بیشتر از وبلاگ شرکت هایی با ۵۰ صفحه یا کمتر پیشرفت می کنند.

-اکثر شرکت ها زمانی که تغداد صفحات فرود وبلاگ خود را از ۱٫۵ به ۶ تا ۱۰ صفحه افزایش می دهند پیشرفت و موفقیتی کسب نمی کنند.

-شرکت هایی که ماهیانه ۱۵ مطلب یا بیشتر را بر روی وبلاگ خود قرار می دهند، نسبت به وبلاگ هایی که در ماه هیچ محتوایی برای وبلاگ خود تولید نمی کنند بازدیدکنندگان بیشتری دارند.

-مشاغل کوچک( شرکت ها و مؤسساتی با ۱ تا ۱۰ کارمند) وقتی مقالات بیشتری بر روی وبلاگ خود قرار می دهند تمایل به داشتن کاربران و مراجعه کنندگان بیشتری  را دارند.

-شرکت هایی که تعداد وبلاگ هایشان را از ۳ تا ۵ به ۶ تا ۸ وبلاگ افزایش می دهند، ۲ برابر بیشتر از شرکت های دیگر موفق هستند.

-شرکت هایی که با شرکت های دیگر کار می کنند و ماهیانه ۱ تا ۲ مطلب بر روی وبلاگ خود قرار می دهند، ۷۰ درصد بیشتر از شرکت هایی که این کار را انجام نمی دهند به سمت پیشرفت می روند.

– شرکتی با شرایط نسبتاٌ خوب زمانی که مجموع مقالات وبلاگش را از ۱۱ تا ۲۰ مقاله به ۲۱ تا ۵۰ مقاله افزایش می دهد، خوانندگان و کاربر ان بیشتری را به سمت خود جذب می کند.

-شرکت هایی که تنها با مردم و مشتریان سرو کار دارند، وقتی تعداد مقالات وبلاگ خود را از ۱۰۰ به ۲۰۰ عدد افزایش می دهد ۵۹ درصد مراجعه کنندگانشان بیشتر می شود.

-احتمال اینکه شرکت هایی با شرایط نسبتاٌ خوب، با مجموع ۱۰۰ مقاله یا بیشتر در وبلاگشان، هر چه سریع تر پیشرفت کنند و به موفقیت برسند بیشتر است.

-شرکت هایی با بیشتر از ۲۰۰ مقاله در وبلاگ خود، ۵ برابر بیشتر از شرکت هایی با ۱۰ مقاله یا کمتر پیشرفت می کنند.