زرین دیتا رایانه

تنها به ارائه خدمات منحصر به فرد به همراه پشتیبانی طلایی برای کاربران خود می باشد. امید واریم تا بتوانیم بهترین ها را برای شما فراهم سازیم.

تلفــن: 91322123-021

مرزهای پشتیبانی میزبانی‌وب

  • توسط mostafazade
  • دی ۱۴, ۱۳۹۷
  • 0 دیدگاه
  • 87 نمایش ها

اصطلاحات و عباراتی مانند : ایجاد وب سایت، طراحی‌وب، برنامه‌نویسی تجارت الکترونیک، بهینه سازی موتورهای جستجو، کلمات کلیدی،  کنترل پانل ها، پروتکل انتقال فایل(ip address)، سیستم نام دامنه(DNS)، برنامه های ایمیل، پهنای باند، فضای دیسک، آدرس های پروتکل اینترنت، نام دامنه، مربوط به صنعت میزبانی وب هستند و به راحتی در بسیاری از واژه نامه ها و منابعی که اطلاعات پایه ای را در مورد میزبانی وب ارائه می دهند، می توان آن ها را مشاهده کرد. درک و بهره گیری از همه ی این موارد نام برده شده، می تواند برای شخصی که  به تازگی وب سایتی را طراحی کرده است بسیار مشکل به نظر برسد و یا ممکن است اصطلاحات جدیدی در زمینه ی میزبانی وب سایت باشند. به نظر می رسد که استفاده از میزبانی وب سایت، می تواند بسیاری از مشکلات مربوط به اینترنت را برطرف کند، اما رفع همه ی این مسائل و مشکلات در محدوده ی مرزهای پشتیبانی میزبانی وب سایت نمی باشد.

-تیکت های پشتیبانی:

اکثر افراد از اینکه ارائه دهندگان خدمات میزبانی وب سایت ها بتوانند به آن ها کمک کنند مطمئن نیستند. هنگام مراجعه به بخش پشتیبانی بیشتر سایت های دارنده ی میزبانی وب سایت، منویی را مشاهده می کنید که دسته بندی های مختلفی دارد و شما می توانید  شکایت یا درخواست خود را در رابطه با خدمات میزبانی وب سایت در آن ها ثبت کنید. بیشتر این طبقه بندی ها، می توانند مشکل شما را عنوان کاربر حل کنند، اما همیشه این چنین نیست.

-شرایط و ضوابط:

یک راه دقیق برای ارزیابی میزان توانایی ارائه دهندگان خدمات پشتیبانی وب سایت مورد نظر، توجه به شرایط خدمات دهی آن ها می باشد. اغلب اوقات، می توانید از اینکه پشتیبان وب سایت می تواند به شما کمک کند مطمئن شوید. با یک قاعده ی سرانگشتی مناسب می توان گفت که اگر مشکل از کنترل پنل کاربری شما باشد، شرکت میزبانی وب سایت نمی تواند به شما کمک کند.

پشتیبانی تلفنی:

ساده ترین راه برای اینکه متوجه شوید مشکل شما از طریق شرکت میزبانی‌وب سایت حل شده است یا نه این است که، به جای ارسال ایمیل و منتظر بودن برای دریافت پاسخ، با آن ها تماس بگیرید. ممکن است انجام این کار و صحبت تلفنی با ارائه دهندگان خدمات به مشتریان، برای شما بسیار مقرون به صرفه تر باشد.( و یا می توانید از طریق نرم افزارهای اجتماعی با آن ها گفتگو کنید). با این کار مشکلات مربوط به سردرگمی و ناتوانی ناشی از عدم فهم ایمیل های ارسالی نیز کاهش می یابند.

مقاله هایی معروفی در مورد میزبانی وب سایت:

از ویژگی های اساسی میزبانی وب سایت رایگان:

استفاده از میزبانی وب سایت رایگان(وب هاستینگ) راه حلی ضروری برای سایت های کم بازدید می باشد. تلاش برای تشخیص قابل اطمینان بودن میزبانی وب سایت ها کاری مشکل و دلهره آور است. مخصوصا با وجود تعداد زیاد ارائه دهندگان اینگونه خدمات و سرورهای میزبانی وب سایت. ویژگی های مختلف سرویس های میزبانی وب سایت و ادعای شرکت های ارائه دهنده ی این خدمات در مورد کیفیت این سرورها، می تواند فرد را در انتخاب گزینه ی مناسب سردرگم کند.

تغییر شرکت های ارائه دهنده ی خدمات وب هاستینگ:  

دلایل زیادی وجود دارد که افراد یا شرکت ها تمایل به دریافت خدمات میزبانی وب سایت از مراکز جدیدی دارند، دلایل بسیار ساده ای مانند:  وجود فضای ناکافی برای ذخیره سازی و یا پهنای باند، خدمات دهی ضعیف و یا عدم ارائه ی هیچ گونه خدماتی به مشتریان می تواند از علت های این امرباشد. انجام این کار چندان مشکل نیست. تغییر شرکت ارائه دهنده ی خدمات وب هاستینگ ممکن است با کمی نگرانی همراه باشد اما لزوما سخت و پیچیده نیست. فقط کافی است در این زمینه به چند نکته توجه کنید.

-سرویس ایمیل هاستینگ مزیتی برای فعالیت های اینترنتی:

یک آدرس ایمیل مورد قبول و ایده آل، کوتاه، ساده و منطقی است. آدرس های ایمیل رایگان اغلب طولانی و گیج کننده و شامل ایمیل های غیر شخصی و مربوط به شرکت های تجاری هستند. مانند: Hotmail@ و Email@. حتما تصور درستی از آدرس ایمیل خود داشته باشید. شما به آدرس ایمیلی نیاز دارید که خاص باشد و در ذهن بماند.  

در ابتدا از میزبانی وب سایت رایگان استفاده کنید:

– نام دامنه، میزبانی وب و محتوا از جمله مواردی هستند که باعث مطرح شدن و معروفیت سایت شما در اینترنت می شوند. با وجود تمام پسوندهای مختلف نام دامنه، شرایط ثبت نام، بسته های میزبانی وب سایت و اصطلاحات فنی و تخصصی مربوط به این موارد ( برای مثال: –

– راه اندازی وب سایت یا ایجاد صفحه ای در فیس بوک، کدام اولویت دارد:

پروتکل های اینترنتی، پروتکل انتقال پست الکترونیکی، پیش پردازنده ی متن و غیره) با وجود این موارد متوجه می شوید که راه اندازی و نگهداری وب سایت شخصی نه تنها کار ساده ای نیست بلکه بسیار سخت و استرس آور است. بنابراین، در این زمان تصمیم می گیرید که کسب و کاری اینترنتی را آغاز کنید. دوستانتان پیشنهاد راه اندازی وب سایت شخصی را می دهند. اما برادر زاده ی نوجوانتان با توجه به رایگان بودن و قابلیت پنهان کردن هویت شخصی در بین میلیون ها کاربر فیس بوک، درخواست ایجاد حساب کاربری در این شبکه ی اجتماعی را می دهد.اکنون کدامیک از این موارد را انتخاب می کنید ایجاد یک وب سایت شخصی و یا صفحه ای در فیس بوک؟!

-آیا شرکت ارائه دهنده ی خدمات رایگان میزبانی وب پاسخگوی قطعی نیازهای شما هستند؟

حتی اگر اکثر ارائه دهندگان خدمات میزبانی رایگان، قول بهترین سرویس دهی به مشتریان را به شما بدهند، باز هم این ادعاهای آن ها حقیقت ندارد. در حالی که بعضی از این وعده و وعیدها ممکن است ضرری برای مردم نداشته و یا کم اهمیت باشند، برخی از افراد ممکن است استدلال کنند که این گونه شرکت ها حق گمراه کردن مشتریانشان را ندارند.

-سوالاتی در مورد میزبانی وب سایت رایگان:

همه ی وب سایت ها نیاز به استفاده از میزبانی وب سایت دارند.  استفاده از این برنامه دسترسی به سرورهای اینترنتی را فراهم می کند که از طریق آن ها می توانید فایل های وب سایت خود را ذخیره کنید. انواع مختلفی از وب هاستینگ در بازار وجود دارد، و یکی از آن ها میزبانی وب سایت رایگان است. در اینجا سوالات متداولی در این مورد مطرح می شود:

-مرزهای پشتیبانی میزبانی وب سایت:

اصطلاحات و عباراتی مانند: ایجاد وب سایت، طراحی وب، برنامه نویسی تجارت الکترونیک، بهینه سازی موتورهای جستجو، کلمات کلیدی، کنترل پانل ها، پروتکل های انتقال فایل(Ip address)، سیستم نام دامنه( DNS)، برنامه های ایمیل، پهنای باند، فضای دیسک، آدرس های پروتکل اینترنت و نام دامنه مربوط به صنعت میزبانی وب هستند و به راحتی در بسیاری از واژه نامه ها و منابعی که اطلاعات پایه ای را در مورد میزبانی وب ارائه می دهند می توان آن ها را مشاهده کرد. درک و بهره گیری از همه ی این موارد نام برده شده می تواند برای شخصی که به تازگی وب سایتی را طراحی کرده است بسیار مشکل به نظر برسد و یا ممکن است اصطلاحات جدیدی در زمینه ی وب سایت باشند و به نظر می رسد که استفاده از میزبانی وب سایت می تواند بسیاری از مشکلات مربوط به اینترنت را برطرف کند اما رفع همه ی این مسائل و مشکلات در محدوده ی مرزهای پشتیبانی وب سایت نمی باشد.

-میزبانی وب سایت چیست؟

وب هاستینگ سرویسی است که به سازمان ها و افراد اجازه می دهد که صفحات طراحی شده ی وب سایت خود را در فضایی روی اینترنت قرار دهند. میزبان وب و یا ارائه دهنده ی خدمات میزبانی وب سایت، شغلی است که  تکنولوژی و فناوری مورد نیاز وب سایت ها و یا صفحات وب را برای بالا رفتن آمار بازدیدکنندگان آن ها در اینترنت فراهم می کند. وب سایت های میزبان و یا ذخیره شده بر روی کامپیوترهای خاص را سرور می نامند.

-به کدامیک از انواع میزبانی وب سایت نیاز دارید:  

امروزه انواع مختلفی از هاستینگ در بازار وجود دارد. میزبانی وب سایت رایگان برای سرورهای اختصاصی به کار می رود و این موضوع همیشه متداول است. همه ی انواع میزبانی وب سایت، کار یکسانی انجام می دهند که محتوای وب سایت شما را به منظور دسترسی آسان مردم و بالا رفتن  آمار بازدیدکنندگان سایت، بر روی اینترنت قرار می دهد. مهم ترین تفاوت بین انواع وب هاستینگ، ساختارهای متفاوت در عین سودرسانی همه ی آن ها به مردم است.