زرین دیتا رایانه

تنها به ارائه خدمات منحصر به فرد به همراه پشتیبانی طلایی برای کاربران خود می باشد. امید واریم تا بتوانیم بهترین ها را برای شما فراهم سازیم.

تلفــن: 91322123-021

به سایت های خبری گوگل بپیوندید

  • توسط mostafazade
  • دی ۱۴, ۱۳۹۷
  • 0 دیدگاه
  • 87 نمایش ها

هدف گوگل از ارائه‌ی اخبار، سازماندهی تمام اخبار جهان و در دسترس قرار دادن آن برای تمام کاربران است. درحالی که، بهترین تجربه‌ی ممکن را برای کسانی که به دنبال دریافت اطلاعات مفید و به موقع اخبار هستند را فراهم می‌کند. توانایی ما برای رسیدن به این اهداف، به میزان زیادی بستگی به سایت‌های خبری موجود در گوگل دارد. بنابراین، زمان تعیین سایت هایی که از آن ها استفاده می‌کنیم، باید دستورالعمل‌های خاصی را برای کمک به حفظ عدالت و انسجام در اختیار داشته باشید.

این مقاله، چند راهنمایی مهم را برای بررسی، قبل از راه‌اندازی سایتتان را در اختیار شما قرار می‌دهد. ما شما را تشویق می‌کنیم که به راهنمایی‌های داده شده در زیر، توجه دقیقی داشته باشید. که این راهنمایی‌ها برخی از اقداماتی که ممکن است موجب شود که یک سایت از فهرست اخبار گوگل حذف شود و یا به طور ناگهانی تحت تأثیر اقدامات الگوریتم یا عمل اسپم دستی قرار بگیرد را به طور خلاصه بیان می‌کنند. اگر گوگل سایتی را به صورت دستی جریمه کند و آن ها را اسپم مدنظر قرار دهد، ممکن است آن سایت دیگر در لیست نتایج سایت‌های خبری گوگل نباشد.

راهنمایی‌هایی کلی پیرامون اخبار گوگل:

۱-محتوای خبری که رویدادهای اخیر را پوشش می‌دهد:

سایت‌های موجود در اخبار گوگل، باید در ابتدا به طور روزانه گزارش یا تحلیلی از رویدادهای اخیر را ارائه دهند. به طور کلی، منظور ما از رویدادهای اخیر، نوع مقالات موجود در سایت، ستون‌های مشاوره، پست‌های شغلی، لیست املاک و مستغلات یا محتواهای اطلاعاتی مانند پیش‌بینی وضع آب و هوا و داده های سهام نیست. عموماٌ مقالات سایت باید شامل تاریخ ارسال خبر و نام نویسنده( در سطر زیر عنوان مقاله) باشند.

 ۲-محتوای اصلی:

ارائه‌ی گزارش‌های جدید و گرفتن مجوز برای سایت، عوامل مهمی برای ورود به فهرست اخبار گوگل است. برای ورود به فهرست اخبار گوگل، اگر سایت شما محتویات جمع آوری شده را منتشر کرد، شما باید این کار را از کار اصلی خود جدا کنید و یا دسترسی کاربران را به مقالات تهیه شده به وسیله ی ربات‌هایتان (فایل های متنی) را محدود کنید.

۳-مسئولیت پذیری و شفافیت:

کاربران مطرح می‌کنند که سایت‌های خبری که شامل بیوگرافی نویسنده و اطلاعات تماس دقیق و در دسترس مانند ایمیل، آدرس محل کار و شماره تلفن‌ها هستند، در نظرشان سایت‌های بهتر و با ارزش‌تری می باشند.

۴-سایت‌های جعلی:

سایت‌های موجود در اخبار گوگل، نباید تصویر غلطی از صاحب وب‌سایت و یا هدف اصلی از تأسیس آن را به کاربران نشان دهند و یا اطلاعاتی را در این مورد از کاربر پنهان کنند.   

۵-خوانا بودن مقالات وب‌سایت:

مقالاتی با محتوای خوب و روشن، املای صحیح واژه ها و رعایت نکات گرامری، برای کاربران مفیدتر هستند. استفاده‌ی کمتر از بنرهای تبلیغاتی به کاربران این اجازه را می‌دهد تا بر روی مقالات وب سایت شما تمرکز بیشتری داشته باشند و مقالات بیشتر به چشم کاربر بیایند. تعداد تبلیغات و سایر موارد تبلیغاتی پولی، نباید بیشتر از محتوا و مقالات منتشر شده در سایت شما باشند.

دستورالعمل‌های فنی اخبار گوگل:

اخبار گوگل با استفاده از یک الگوریتم کامپیوتری به طور خودکار به سایت‌‌های خبری سر می زند. برای این که سیستم ما بتواند تعیین کنید که کدام صفحه‌ی وب سایت واقعاٌ شامل مقاله می‌شود، حتماٌ برای پیشرفت در سایتتان این دستورالعمل‌های فنی را دنبال کنید:

در اینجا برخی از مسائل فنی رایج را که باید آن‌ها را در نظر بگیرید مطرح می‌کنیم:

آدرس اینترنتی مقالات(URLs  یا ( uniform resourced locator:

مطمئن شوید که آدرس اینترنتی مقالات سایت شما، منحصر به فرد و دائمی است.

لینک‌های مقالات:

زمانی که ربات crawler ( نرم‌افزار یا اسکریپت اتوماتیکی هستند که لینک‌های اینترنتی را با یک الگوریتم مشخص و هدفمند دنبال می‌کنند و به وب‌سایت‌های مختلف سر می‌زنند و محتوای موجود در صفحات وب سایت را برای پایگاه داده‌ی موتورهای جستجو ایندکس می‌کنند تا این پایگاه داده همیشه به روز باشد) ما سایت شما را اسکن می‌کند، این ربات در جستجوی صفحاتی با لینک‌های HTML ( از این لینک ها برای پیوند به یک صفحه‌ی دیگر در هر جای وب، پیوند به نقطه یا مکانی در داخل همان صفحه یا صفحه‌ی دیگر و یا یک فایل خارجی مثل عکس، موسیقی، فیلم و….. به سند وب استفاده می‌شود) و با متن‌های لنگری که (  وقتی شما می‌خواهید کلمه‌ای را به آدرسی در اینترنت لینک کنید، متنی که به آن آدرس لینک شده است Anchor text یا متن لنگر نام دارد) حداقل شامل تعدادی کلمه هستند، می باشد . همچنین ما نمی‌توانیم به کمک ربات‌های گوگل به پردازش نرم‌افزار برنامه‌نویسی جاوا اسکریپت، لینک‌های گرافیکی با افزونه‌های فرم‌ساز بپردازیم تا صفحات جدید و به روز شده را به منظور اضافه کردن به لیست گوگل (index ) مشخص کنیم.

قالب‌بندی مقالات:

ربات یا crawl سایت ما تنها می‌تواند صفحاتی با لینک‌های HTML را جهت اضافه کردن به لیست گوگل، پردازش کند. به این معنی که این ربات این کار را در مورد لینک‌هایی با فرمت PDF و یا غیر از فرمت  HTML انجام نمی‌دهد.

فایل های ROBOT.TXT( وظیفه ی این فایل‌ها، محدود کردن دسترسی روبات‌های گوگل و سایر موتورهای جستجو به محتویات سایت شماست) یا برچسب‌های متا (METATAGS- اطلاعاتی هستند که در توصیف اطلاعات دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرند- اطلاعات تکمیلی صفحات وب):

برای اینکه محتوای وب سایت شما در خبرهای گوگل گنجانده شود، ربات‌های گوگل و ربات‌های اخبار گوگل باید بتوانند سایت شما را CRAWL و  ایندکس کنند.

محتوای چند رسانه‌ای:

ما در حال حاضر قادر به اضافه کردن فایل‌های صوتی و یا محتوای چند رسانه‌ای به لیست گوگل نیستیم ( ایندکس کردن). اما گاهی اوقات، می‌توانیم متون تکمیلی را در صفحات وب‌سایت به همراه این نوع از محتوا ( محتوای چند رسانه‌ای) و برخی از فیلم‌های سایت یوتیوب پردازش( CRAWL )  کنیم.

در عین غیرضروری بودن، ما به شدت ارائه‌ی نقشه‌ی سایت( فایل متنی حاوی تمام آدرس های موجود در سایت) اخبار گوگل از طریق یک حساب کنسول جستجو را توصیه می‌کنیم. لطفاٌ توجه داشته باشید که اگر سایت شما توسط تیم ما بررسی و تأیید نشده باشد، ممکن است با مشکلاتی مواجه شوید.   

دستورالعمل‌های افزودن اخبار جدید گوگل:

دستورالعمل‌های بهبود کیفیت وب سایت ما، رایج ترین شیوه های رفتارهای فریبنده یا دستکاری شده را پوشش می‌دهد. اما اخبار گوگل ممکن است موافق  روش‌های گمراه کننده‌ی دیگری که در این فهرست راهنما ذکر نشده است نباشد. ناشرانی(تولید کنندگان محتوا)که بیشتر بر روی تولید محتوایی ناب با توجه به رویدادهای اخیر تمرکز می‌کنند، مطالب بهتر و کاربردی‌تری را در اختیار کاربران سایتشان قرار می‌دهند.  و احتمالاٌ رتبه‌بندی سایت آن‌ها در گوگل نسبت به افرادی که وقت خود را به دنبال نقاط ضعف کار خود می‌کنند و می‌توانند از این موضوع سوء استفاده کنند، بیشتر است. واضح است که، محتوای هم‌زمان منتشر شده‌ی مرتبط با موضوع سایت نیز، باعث جذب بیشتر کاربران و افزایش رتبه‌ی سایت در گوگل می‌شود( البته نه درصد بالایی از این گونه محتواها).

لطفاٌ توجه کنید که عدم توجه و به کار نگرفتن این دستورالعمل‌ها، ممکن است منجر به حذف مقالات و یا سایتتان از گوگل شود. علاوه بر این، اگر فکر می‌کنید که ناشر دیگری دستورالعمل‌های ورود به گوگل را نقض می‌کند، لطفاٌ با پر کردن فرم‌های مربوط به گزارش اسپم، ما را مطلع کنید. اخبار گوگل ترجیح می‌دهد راه حل‌های مقیاس پذیر و خودکار را برای مشکلات ایجاد کند. بنابراین، ما سعی می کنیم تا به کمک یکدیگر، با سایت هایی که مطالب سایتمان را کپی می‌کنند مبارزه کنیم و تعداد آن‌ها را به حداقل برسانیم. درحالی که، ممکن است گوگل از روش اسپم دستی برای مبارزه با این سایت‌ها استفاده نکند، گزارش‌های هرزنامه براساس تأثیرات کاربر اولویت‌بندی می‌شوند. و در برخی موارد، این گزارش‌های هرزنامه ممکن است منجر به حذف سایتی اسپم از نتایج اخبار گوگل شود.  

ما به شدت استفاده از شیوه های زیر را به شما توصیه می کنیم:

اخبار گوگل خدمات بازاریابی نیست، ما نمی‌خواهیم کاربر را به مقالات منتشر شده‌ای که در درجه ی اول به جهت ترویج محصول، سازماندهی، فروش و یا کسب درآمد، نوشته شده‌اند ارجاع دهیم. اگر در سایت خود در کنار مطالب دیگر محتوای خبری هم تولید می کنید، ما شدیداٌ به شما توصیه می‌کنیم که از انجام این کار خودداری کنید. در غیر اینصورت، اگر ما در کنار مقالات مرتبط با موضوع سایتتان مطالب خبری را نیز ببینیم، ممکن است سایت شما را از میان سایت‌های خبری گوگل حذف کنیم.

نیازهای کاربران خود را برآورده کنید:

سایت شما باید به سرعت بالا بیاید، با گوشی‌های همراه سازگار باشد( وب سایت سازگار با موبایل به گونه‌ای طراحی شده است که برای نمایش در صفحه‌ی نمایش‌های کوچکتر نظیر تلفن‌های همراه هوشمند، آیفون یا اندروید یا تبلت‌های سایز متوسط مناسب باشد) از آدرس اینترنتی در مقالات به ندرت استفاده کند و از رفتارهایی که باعث فریب کاربر می شود خودداری کند.

استفاده ی صحیح از متاتگ های سایت:

اگر قصد دارید از متاتگ‌های ما مانند متاتگ کلمات کلیدی( keywords tag) و یا متاتگ ایستا( (standout tag استفاده کنید، مطمئن شوید که به درستی از آن ها استفاده می‌کنید.